גידול סחלבים

הסחלב הוא צמח ממשפחת האספרגאים שמונה למעלה מ- 25,000 סוגי צמחים. משפחה זו עשירה ומגוונת ביותר ונחשבת כבעלת הפרחים המפוארים ביותר.

הסחלבים נפוצים באיזורים הטרופים המאופיינים בטמפ' יציבה של 25 מעלות צלזיוס לאורך השנה ובלחות גבוהה באוויר.

האדם יצר למעלה מ-1000 סוגי הכלאות המאפשרים גידול תעשייתי של הצמח. לסחלב מנגנונים המאפשרים לו לצמוח ביעילות עם הסביבה הטרופית שנחשבת לסביבה עשירה ותחרותית. הסחלבים נחשבים צמחים אפיטיטים המטפסים על צמחים אחרים מבלי להוות גורם טפילי . על שורשי הסחלב גדלה פטרייה מסוג מיקוריזה המספקת לסחלב את המזון ומפרקת את המינרלים הדרושים לו לצמיחה. איזור ירושלים הוא איזור שהטמפ' בלילות ובחורף לא מאפשרים לפטריה זו לשגשג ולהתפתח לכן נדיר יהיה לראות סחלבים מורכבים השורדים בגינות נוי. הפקעות של הסחלב דומות בצורתם לאשכים ולכן נקרא הסחלב בלטינית orchids . החומר העמילני שיש בפקעות הסחלב משמש ליצירת משקה טעים ונפוץ באיזור המזרח התיכון.

גידול סחלבים הוא עסק פשוט שעם קצת השקעה התמורה היא צמח מרהיב הנותן פריחה למעלה משלושה חודשים בשנה. שורשי הסחלב בד"כ חשופים לאוויר ויונקים את המיים מהלחות באוויר. לכן המקום האידיאלי לגידול סחלבים הוא במטבח מעל לקומקום חשמלי או איזור הבישול. יש צורך באיוורור  של השורשים ומיים קבועים הצמודים לסחלב יפגעו במערכת השורשים. הסחלב לא אוהב קרינת שמש ישירה אלא רק אור אותו הוא מנצל לפוטוסינטזה סחלב בריא יהיה בעל שורשי אוויר ירוקים. עציץ הסחלב הוא בד"כ שקוף ע"מ לאפשר לאור לחדור לשורשים.

מצע גידול הסחלב עשוי בד"כ מפיסות עץ ושערות קוקוס המעורבבים עם מעט כבול וזאת ע"מ ליצור מצב הוא יש רק לחות לשורשים. זהו בעצם נסיון לחקות את התנאים של הסחלב בטבע בו הוא גדל כאמור על גבי עצים עם שורשים שלא חודרים לקרקע. הלחות היא התנאי החשוב ביותר לגידול סחלב. הדרך הטובה ביותר להשקות סחלב היא פעם בשבוע להחדיר את מיכל הגידול שלו לתוך דלי מלא מים (עדיף מזוקקים) להשרות כדקה ואז להחזיר אותו למקומו. השקייה לא מאוזנת תפגע בצמח. דישון סחלבים בעצם מעלה את רמת החומציות באיזור השורש דבר שסחלבים אוהבים. לכן אם תשמרו את המיים המזוקקים איתם אתם משקים עם הדשן ותשקו כפי שציינו למעלה הסחלב יהיה עם סביבה מאוזנת וייגדל בצורה אידיאלית.

שימו לב שהסחלב לא מצוי ליד מזגן הפולט אוויר "יבש" דל בלחות וגורם לסחלב לגווע.

יש עוד שאלות? נשמח לענות